انتخاب کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری

عده کمی از مردم بدون بستن کمربند ایمنی ماشین سواری می‌کنند پس چرا بدون کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری می‌کنند؟ استفاده از کلاه دوچرخه‌سواری در هر شرایطی معقول است و در برخی کشورها قانون استفاده از آن را الزام کرده است.

نتایج آزمون‌ به سازندگان کلاه ایمنی کمک کرده تا کلاه‌هایی سبک و راحت بسازند که در برابر ضربه‌های شدید و قابل توجه مقاوم باشند.

در ادامه نکاتی که لازم است در انتخاب مدل کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری در نظر بگیرید آورده شده است.

ویدئو: چگونه کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری انتخاب کنیم؟

 
انواع کلاه دوچرخه‌سواری

کلاه‌های دوچرخه‌سواری در سه نوع عرضه می‌شوند: کلاه‌های ایمنی تفریحی (که چند کاره نیز نامیده می‌شوند)، کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری جاده و کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری کوهستان. تمامی این کلاه‌ها به منظور حفاظت از سر شما هنگام برخورد طراحی شدند و راحتی و وزن کم در طراحی آن‌ها در نظر گرفته شده است.

کلاه‌های ایمنی تفریحی انتخابی اقتصادی برای تفریح، رفت و آمد و دوچرخه‌سواران جاده و کوهستان است؛ این دسته برای اسکیت بوردرها و اسکی‌‌بازان نیز محبوب است. آن‌ها معمولا دارای نقابی هستند که از چشم‌های شما در برابر خورشید محافظت کند.

کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری جاده به دلیل وزن کم، تهویه زیاد و طراحی ایرودینامیک گزینه محبوبی برای دوست‌داران جاده هستند. در این کلاه‌ها معمولا از نقاب چشم‌پوشی می‌شود تا وزن کمی داشته باشند و هنگامی که در موقعیت دوچرخه‌سواری تهاجمی دولا شده قرار می‌گیرید چشم‌اندازی بدون مانع ارائه دهند.

کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری کوهستان (معمولا توسط دوچرخه‌سواران سیکلوکراس مورد استفاده قرار می‌گیرند) طوری طراحی شده‌اند تا تهویه خوبی در سرعت‌های پایین داشته باشند. آن‌ها بوسیله نقاب‌ها، پوشش افزایش یافته پشت سر و سیستم نگهدارنده مخصوص این کلاه‌ها در مسیرهای سخت که به طور ایمن و مستحکم روی سر باقی می ماند متمایز می‌شوند.

ساخت و ساز کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری

اغلب کلاه‌ها از ساختار درون قالبی، فرایندی متداول که در آن پوسته خارجی و لاینر داخلی بدون استفاده از چسب به هم متصل می‌شوند، برخوردارند. این فرایند منجر به طراحی‌های سبک و مقاوم می‌شود. در حالیکه برای افرادی که گاها دوچرخه‌سواری می‌کنند نگرانی بزرگی نیست، کسانی که بطور مداوم دوچرخه‌سواری می‌کنند و در مسابقات شرکت می‌کنند قدر ذخیره وزن کلاه‌های سبک را می‌دانند.

پوسته: اغلب کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری با استفاده از پوسته پلاستیکی پوشش داده شده‌اند تا هنگام تصادف کلاه را نگاه دارند و در برابر ضربه از خود مقاومت نشان دهد و به کلاه اجازه دهند بلغزد (تا از سر و گردن شما محافظت کند).

لاینر: اغلب لاینزهای کلاه‌های ایمنی از فوم پلی‌استایرنی منبسط ساخته شده‌اند. به هنگام اصابت ضربه، لاینر نیروی وارد شده را پراکنده می‌کند  تا از سر شما محافظت شود. مطمئن شوید لاینر به خوبی روی سر شما قرار می‌گیرد.

تکنولوژی MIPS

برخی از کلاه‌های ایمنی دارای تکنولوژی سیستم محافظت ضربه چند جهته (MIPS) هستند، این تکنولوژی راهی برای ساخت کلاه‌هایی است که محافظت بیش‌تری به هنگام وارد شدن نیروهای چرخشی حین تصادف با دوچرخه ارائه می‌کنند.

کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری مجهز به MIPS دارای لایه کم اصطکاک هستند که اجازه می‌دهد لاینز فوم جاذب ضربه به آرامی حین اصابت ضربه دور سر شما بچرخد. این کلاه‌ها فقط چند میلی‌متر حرکت می‌کنند، اما همین مقدار حرکت می‌تواند مقدار نیروی چرخشی که در هنگام برخورد می‌تواند به مغز شما منتقل شود را کاهش دهد.

دیگر خصوصیات کلاه دوچرخه‌سواری

تهویه: منافذ کلاه منجر به بهبود جریان باد روی سر شما می‌شوند و شما را هنگام دوچرخه‌سواری خنک‌تر و راحت‌تر نگاه می‌دارند. هر چه تعداد منافذ بیش‌تر باشد کلاه سبک‌تری خواهید داشت.

نقاب: برخی دوچرخه‌سواران ترجیح می‌دهند که نقاب محافظ خورشید به کلاهشان متصل باشد. این بخش در کلاه‌های دوچرخه‌سواری کوهستان بسیار رایج است. با این حال نقاب کمی به وزن کلاه و مقاومت در مقابل باد می‌افزاید.

پوشش کامل صورت: برخی از کلاه‌های دوچرخه‌سواری کوهستان به منظور حفاظت کامل از صورت برای سواری دانهیل دارای نوار چانه دور گردن هستند.

بندها: سیستم بند باید راحت باشد و باز و بسته کردن آن به سادگی انجام شود.

پورت مو: برخی کلاه‌ها دارای این بخش هستند تا برای افرادی که موهای خود را دم اسبی می‌بندند مناسب باشد.

اندازه مناسب کلاه را پیدا کنید

انتخاب سایز مناسب بسیار ضروری است. اغلب کلاه های دوچرخه سواری در سایزهای کوچک (small)، متوسط (medium)، بزرگ (large) یا سایزهای بزرگ‌تر عرضه می‌‌شوند.

برای تعیین سایز مناسب خودتان، یک متر قابل انعطاف را دور بزرگ‌ترین ناحیه سرتان (حدود دو سانتیمتر بالاتر از ابروهایتان) بپیچید. یا یک روبان یا نخ به دور سرتان بپیچید و سپس با خط کش یا متر طول آن را اندازه بگیرید. حالا به دنبال کلاهی متناسب با اندازه‌ سرتان باشید.

پارامترهای اندازه‌گیری عمومی:

خیلی کوچک: کم‌تر از ۵۱ سانتی‌متر

کوچک: ۵۱ تا ۵۵ سانتی‌متر

متوسط: ۵۵ تا ۵۹ سانتی‌متر

بزرگ: ۵۹ تا ۶۳ سانتی‌متر

خیلی بزرگ: بیش‌تر از ۶۳ سانتی‌متر

تک سایز آقایان: ۵۴ تا ۶۱ سانتی‌متر

تک سایز بانوان: ۵۰ تا ۵۷ سانتی‌متر

تک سایز کودکان: ۴۶ تا ۵۷ سانتی‌متر

در صورتی که اندازه سرمان بین دو سایز قرار داشت کدام را انتخاب کنیم؟ توصیه عمومی انتخاب سایز کوچک‌تراست یا اینکه از نقاب مخصوص دوچرخه‌سواری زیر کلاه ایمنی استفاده کنید تا سایز بزرگ‌تر برای شما مناسب باشد.

تنظیم کلاه دوچرخه

کلاه مناسب باید راحت باشد و بصورت آزاردهنده‌ای تنگ نباشد. باید طوری روی سر شما بنشیند که لبه جلویی حدود یک و نیم سانت یا کم‌تر از ابروهای شما فاصله داشته باشد تا پیشانی شما محافظت شود. کلاه را به چپ و راست و عقب و جلو هُل دهید اگر بطور قابل توجه ( دو سانتی‌مرت یا بیش‌تر) حرکت کرد لازم است کلاه را تنظیم کنید.

برای تنظیم کلاه، قبل از قرار دادن آن روی سرتان، ابتدا حلقه دور سر داخل کلاه را بیشتر باز کنید. تقریبا تمام کلاه های دارای یک چرخ بزرگ در پشت حلقه اندازه گیری داخلی کلاه ایمنی هستند. بعد از قرار دادن کلاه روی سر، پیچ تنظیم پشت کلاه یا لغزنده پشت کلاه را سفت کنید تا به تنظیم دلخواه دست پیدا کنید.

در مرحله بعدی، بند زیر چانه را با کشیدن بست آن به سمت بالا سفت کنید. بندها باید به شکل V باشند بطوریکه هر یک زیر یک گوش باقی می‌ماند. بندها را اطراف هر دو گوش تنظیم کنید تا زمانی‌که احساس راحتی کنید.

در نهایت در حالی که بند زیر چانه را سفت کره‌اید، دهان خود را باز کنید. کلاه باید قسمت جلوی سرتان را فشار دهد اگر اینطور نیست باز هم بند زیر چانه را سفت کنید و دوباره امتحان کنید. فقط توجه داشته باشید با سفت کردن بیش از حد بند، خود را در شرایط ناراحتی قرار ندهید.

نگه‌داری از کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری
  • از مصرف حلال‌های شیمیایی به منظور تمیز کردن کلاه خودداری کنید. سازندگان پیشنهاد می‌کنند فقط از پارچه نرم یا اسفنج به همراه صابون و آب استفاده کنید.
  • کلاه ایمنی را در گاراژ، اتاق زیر شیروانی، صندوق عقب ماشین و دیگر فضاهایی که گرما انباشته می‌شود نگه‌داری نکنید. گرمای اضافه می‌تواند منجر به تشکیل حباب روی بخش‌هایی از کلاه شود. از کلاهی که بوسیله گرما آسیب دیده است استفاده نکنید.
  • از قرض دادن کلاه خود به دیگران خودداری کنید. شما باید بدانید کلاه شما چه نوع استفاده‌هایی را در طول عمر خود تجربه کرده است.
چه زمانی باید کلاه ایمنی را تعویض کنیم؟

هر کلاهی که با آن دچار حادثه شده باشید احتمالا آسیب دیده است. کلاه خود را بعد از ضربه شدید عوض کنید، حتی اگر همه چیز خوب به نظر می‌رسد.

اگر دچار هیچ حادثه‌ای نشدید عموما پیشنهاد می‌شود بعد از ۵ سال کلاه ایمنی خود را تعویض کنید. آلودگی، نور فرابنفش و آب و هوا همگی می‌توانند اجزاء کلاه را در طول زمان تضعیف کنند.