بررسی‌های قبل از هر بار دوچرخه‌سورای

فرقی نمی‌کند شما دوچرخه‌سوار تازه وارد هستید یا حرفه‌ای، بررسی دوچرخه قبل از هر بار سواری برای کسب اطمینان از عملکرد مناسب دوچرخه همیشه سودمند است. برخی چیزها – مانند باد لاستیک، ترمزها و زنجیر باید قبل از هر بار سواری بررسی شوند؛ برخی دیگر در فواصل زمانی بیش‌تر نیاز به بررسی دارند.

اگر برای مدت زمان طولانی از دوچرخه استفاده نکردید یا متوجه مشکل خاصی شدید، برای تنظیم دقیق آن را به فروشگاه/تعمیرگاه دوچرخه ببرید. اگر می‌خواهید تنظیمات را خودتان انجام دهید، این مطلب را بخوانید: اصول اولیه نگه‌داری از دوچرخه، در کلاس‌های مربوطه شرکت کنید یا کتابی که نگه‌داری دوچرخه در آن آموزش داده شده است را مطالعه کنید.

ویدئو: بررسی‌های قبل از هر بار دوچرخه‌سواری

 
چک لیست یک، دو، سه: باد لاستیک‌ها، ترمزها، زنجیر

  • یک، باد: وقتی تایرها به خوبی باد شده باشند از تخت شدن آن‌ها جلوگیری می‌شود. برای فشار تایر پیشنهادی، روی تایر را نگاه کنید. وقتی باد را چک می‌کنید، برای لحظاتی به ترک‌ها و فرسایش‌های روی تایرها دقت کنید. بعلاوه مطمئن شوید اهرم‌های سریع آزاد شو و محور میانی (اگر دوچرخه شما این‌ها را دارد) که چرخ‌ها را به فریم دوچرخه متصل کرده است به خوبی سفت شده است. سپس، قبل از سواری، مطمئن شوید کیت پنچری و تلمبه به همراه دارید.
  • دو، ترمزها: اهرم‌های ترمز عقب و جلو را فشار دهید و مطمئن شوید به خوبی و به نرمی عمل می‌کنند. برای کسب دانش بیش‌تر در زمینه بهبود عملکرد ترمزهایتان این مطلب را مطالعه کنید: نحوه بررسی و تنظیم ترمزهای دوچرخه
  • سه، زنجیر: به زنجیر و تمام چرخ‌دنده‌ها نگاه کنید. زنجیر را روغنکاری شده و روا  و همه چیز را تمیز نگاه دارید تا خیالتان از بابت عملکرد خوب سیستم دنده و طبق عوض‌کن‌ها راحت باشد و طول عمر سیستم دنده (شامل حلقه‌های زنجیر جلو، چرخ‌دنده‌های عقب، شانژمان عقب و زنجیر) بیش‌تر شود. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه نگه‌داری از زنجیر این مطلب را مطالعه کنید: نحوه تمیز کردن و نگه‌داری از زنجیر دوچرخه
سایز دوچرخه را بررسی کنید

اگر برای مدت زمان طولانی از دوچرخه‌تان استفاده نکرده‌اید یا دوچرخه دوستتان را قرض گرفته‌اید، مطمئن شوید دوچرخه متناسب با شماست. به عنوان قانون کلی، وقتی روی میله بالایی دوچرخه می‌ایستید و پاهایتان روی زمین بصورت صاف قرار گرفته است، برای دوچرخه جاده حداقل ۲/۵ تا ۵ سانتی‌متر و برای دوچرخه کوهستان حداقل ۵ تا ۸ سانتی‌متر فاصله بین قسمت بالایی پای شما و میله دوچرخه باید وجود داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه تناسب سایز دوچرخه این مطلب را مطالعه کنید: اصول اولیه انتخاب سایز و تناسب دوچرخه

ارتفاع و موقعیت زین

بررسی کنید آیا زین دوچرخه در ارتفاع و موقعیت مناسب برای شما قرار گرفته است.

  • قرار گرفتن زین در ارتفاع مناسب برای سلامت زانوهای شما مهم است: وقتی پای شما در وضعیت ساعت ۶ قرار می‌گیرد، زانویتان باید کمی خم شود.
  • موقعیت جلو/عقب مناسب آن است که وقتی پای شما موازی با زمین است، خطی عمود به زمین زانوی شما را به مرکز پدال متصل کند.
  • ترجیح شخصی شما تعیین می‌کند که نوک زین به سمت بالا، هم‌تراز یا به سمت پایین باشد.

برای کسب دانش بیش‌تر در زمینه ارتباع و موقعیت زین این مطلب را بخوانید: اصول اولیه انتخاب سایز و تناسب دوچرخه

رینگ‌های دوچرخه

دوچرخه را بلند کنید و چرخ‌ها را بچرخانید. رینگ‌ها باید راست باشند و به طرفین یا بالا و پایین لنگ نخورند. اگر رینگ لنگ باشد یعنی دوچرخه شما نیاز به سرویس دارد.

چرخ‌دنده دوچرخه

محور را بچرخانید و دنده را عوض کنید. زنجیر باید به آرامی و نرمی بین دنده‌ها عوض شود. اگر زنجیر روی چرخ‌دنده به سمت بالا یا پایین می‌پرد، سیستم دنده باید تنظیم شود.

برای کسب دانش بیش‌تر در مورد دنده دوچرخه و تنظیم دقیق طبق عوض‌کن این مطالب را مطالعه کنید: مبانی طبق عوض کن و دنده دوچرخه و چگونه سر و صداهای دوچرخه را برطرف کنیم؟

پیشانی تنه و فریم دوچرخه

ابتدا فریم را بررسی کنید که شکستگی یا ترک نداشته باشد. سپس ترمز جلو را بگیرید و جلو و عقب دوچرخه را تکان دهد. بازی کردن بیش از حد به معنای این است که پیشانی تنه لازم است تنظیم شود. با دوچرخه‌ای که فریمش ترک خورده یا پیشانی تنه آن شُل است سواری نکنید.