چگونه سر و صداهای دوچرخه را برطرف کنیم؟

سر و صداهای دوچرخه مانند غژغژ کردن، جیرجیر کردن، جیر جیر ممتد و صدای تیک تیک هنگامی که دوچرخه‌سواری می‌کنید آزاردهنده هستند: این صداها می‌توانند نشان‌دهنده مشکلی جدی باشند که فیکس نشده است و می‌توانند منجر به وارد شدن آسیب به شما یا خراب شدن دوچرخه شوند.

پیدا کردن منشاء صدا گاهی مشکل است. ابتدا تلاش کنید متوجه شوید صدا از کجا می‌آید و سپس برای حذف مشکل اقدام کنید.

تشخیص و تعمیر اغلب سر و صداهای رایج دوچرخه نیازمند دانش اولیه تا متوسط از بخش‌های دوچرخه و چگونگی عملکرد آن‌هاست. اگر مطمئن نیستید که چگونه چیزی را تعمیر کنید، دوچرخه خود را نزد متخصص ببرید.

برطرف کردن سر و صداهای زنجیر دوچرخه
چگونه جیر جیر کردن زنجیر را برطرف کنیم

زنجیری که جیر جیر می‌کند لازم است روغن‌کاری شود. این کار را با قرار دادن دوچرخه روی استند یا تکیه دادن آن به دیوار، طوری که زنجیر روبروی شما باشد و پدال زدن راحت باشد، انجام دهید. همچنان که به دستتان به صورت پادساعتگرد پدال را می‌چرخانید، قطره‌ای از روغن روی هر حلقه زنجیر بچکانید. برای پخش شدن روغن، به پدال زدن ادامه دهید.

قبل از اینکه سوار دوچرخه شوید، روغن اضافه را با استفاده از پارچه تمیز و حین رکاب زدن پادساعتگرد پاک کنید.

اگر زنجیرتان شدیدا زنگ زده یا حلقه‌های سفتی دارد آن را به فروشگاه ببرید تا زنجیر را تعویض کند.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد زنجیر دوچرخه این مطلب را مطالعه کنید: نحوه تمیز کردن و نگه‌داری از زنجیر دوچرخه

چگونه صدای تیک تیک زنجیر را برطرف کنیم

صدای تیک تیک کردن معمولا ناشی از زنجیری است که می‌خواهد روی خودرو بالا یا پایین بپرد. این نوع صدا معمولا از طریق تنظیم کشش کابلی که از طبق‌عوض کن به خودرو متصل می‌شود، درست می‌شود. بسته به استایل دوچرخه شما، تنظیم کننده استوانه‌ای روی طبق عوض کن، کابلها و/یا شانژمان عقب قرار گرفته است. از این تنظیم‌کننده برای تنظیم دقیق کشش کابل استفاده کنید.

تنظیم‌کننده استوانه‌ای را به اندازه یک‌چهارم دور بچرخانید. اگر زنجیر تمایل دارد روی حلقه کوچکتر بیفتد، آن را بصورت ساعتگرد بچرخانید و اگر زنجیر به حلقه‌های بزرگتر منتقل نمی‌شود آن را بصورت پادساعتگرد بچرخانید.

اگر تنظیم‌کننده استوانه‌ای را بیش‌تر از یک دو چرخاندید و مشکل حل نشد، به متخصص مراجعه کنید. صدای تیک تیک ممکن است ناشی از خمش شدن نگه‌دانده شانژمان باشد.

چگونه صدای جیر جیر ترمزها را برطرف کنیم

جیر جیر کردن ترمز را هرگز با روغن بر طرف نکنید. هرگز ترمزها را روغن‌کاری نکنید.

ابتدا بررسی کنید چرخ به خوبی متصل شده است: قبل از تلاش برای ساکت کردن صدای جیرجیر مطمئن شوید چرخ رها از دوشاخ چلو یا بخش عقبی فریم است. چرخی که به خوبی متصل نشده باشد به لنت ترمز یا بخشی از فریم کشیده می‌شود.

سپس، بررسی کنید چرختان درست است: برای کسب اطمینان از درست بودن چرخ (لنگ نبودن چرخ)، دوچرخه را روی استند قرار دهید یا چرخی که جیر جیر می‌کند را بلند کنید و چرخ را بچرخانید.

اگر ترمزتان ترمز معمولی است، رینگ و لنت ترمز را بررسی کنید. اگر لنگیدن یا سایش نامناسب بین رینگ و لنت ترمز مشاهده کردید، لازم است چرخ را اصلاح کنید.

اگر ترمز دیسکی دارید، روتور و لنت‌های ترمز را بررسی کنید. اگر سایش یا لنگیدن مشاهده کردید، یا چرختان لازم است درست شود یا روتور خم شده است.

اگر لازم است چرخ را درست کنید، یا روتورتان خم شده، دوچرخه را پیش متخصص برید.

خاک و ساییدگی را بررسی کنید:  سعی کنید لنت‌ها و رینگ یا روتور را با مالیدن الکل یا پاک‌کننده‌های مخصوص ترمز تمیز کنید. سپس لنت‌ها و رتور را به آرامی سمباده بکشید (برای ترمزهای دیسکی اگر لنت‌های ترمز را قبل از سمباده کشیدن خارج کنید کار راحت‌تر خواهد بود).

سپس بررسی کنید که لنت‌های ترمز خیلی ساییده نشده‌ باشند. مقدار کافی از لنت لازم است تا قطعه فلزی که آن‌ را نگاه می‌دارد به روتور یا رینگ برخورد نکند.

اغلب لنت‌ها برای ترمزهای معمولی دارای نشانه‌ای هستند که نشان می‌دهد چه زمانی باید تعویض شوند.

لنت‌های ترمز دیسکی را با خارج کردن چرخ و نگاه کردن به فضای بین روتور یا از طریق خارج کردن لنت‌ها بررسی کنید. به عنوان یک راهنمای کلی، وقتی ضخامت لنت به همراه نگه‌دارنده فلزی آن کمتر از ۳ میلی‌متر باشد باید آن را عوض کنید. مراقب باشید هنگامی که چرخ را خارج کرده‌اید اهرم ترمز را فشار ندهید.

هم‌ترازی لنت‌هایترمز معمولی را بررسی کنید: اگر لنت‌های ترمز به سطح قاب برخورد کنند این موجب صدای جیر جیر به هنگام ترمز گرفتن می‌شود. با استفاده از آچار شش‌گوش موقعیت آن‌ها را تنظیم کنید طوری که بخش جلویی لنت کمی قبل از بخش عقبی آن به رینگ برخورد کند. 

ترمز دیسکی یا معمولی تفاوتی نمی‌کند، اگر لنت‌ها در مرکز نیستند بهتر است برای تنظیم آن‌ها دوچرخه را نزد متخصص ببرید. ترمزی که در مرکز قرار نگرفته موجب می‌شود یک سمت آن به روتور یا رینگ قبل از سمت دیگر برخورد کد و منجر به قدرت کم ترمزگیری می‌شود.

چگونه سر و صداهای محور کمک‌فنر عقب را برطرف کنیم

کمک‌فنر عقب روی دوچرخه کوهستان دارای چندین نقطه محوری است که وقتی شل یا خشک باشند یا وقتی لازم است یاتاقان آن عوض شود جیر جیر می‌کنند.

با استفاده از آچار شش گوش با سایز مناسب پیچ و مهره‌های محوری را بررسی کنید.

روی نقطه اتصال محور و فریم روغن بچکانید و با بخش داخلی محور و تکان دادن آن به اطراف آن را بررسی کنید. اگر روغن و سفت کردن، جیر جیر را برطرف نکرد دوچرخه را برای سرویس نزد متخصص ببرید.

برطرف کردن سر و صداهای کمک فنر جلو
چگونه صدای جیر جیر کمک‌فنر دوچرخه را برطرف کنیم

اگر کمک فنر جلو جیر جیر می‌کند احتمالا بطور تصادفی آن را قفل کرده‌اید. این منجر به صدایی شبیه عطسه می‌شود. برای حذف این صدا کمک‌فنر را باز کنید.

چگونه صدای تق تق کمک فنر جلو را برطرف کنیم

اگر کمک فنر جلو تق تق می‌کند احتمالا لازم است کمی فشار به آن وارد کنید. اگر این کار مشکل را حل نکرد و وارد شدن ضربه موجب روغنی شدن بیش از حد شد، دوچرخه نیاز به سرویس دارد.

چگونه جیر جیر کردن زین دوچرخه را برطرف کنیم

معمولا صدای جیرجیری که از زین می‌آید نشان‌دهنده این است که گیره‌ای که به ریل زین شما متصل است باید سفت شود. زیر زین را نگاه کنید تا ببینید چگونه متصل شده است- با یک یا دو پیچ جلو یا پشت زین یا در اطراف زین.

از آچار شش گوش یا ستاره‌ای – هر کدام که مناسب پیچ و مهره زین شماست- استفاده کنید و پیچ‌ها را سفت کنید تا از هر گونه حرکت جلوگیری شود.

بعلاوه مطمئن شوید که گیره زین بین محدوده جلو و عقب آن قرار گفته است. اغلب زین‌ها دارای علامت روی ریلشان هستند که نشان می‌دهد ماکسیمم موقعیت عقب و جلو بردن آن چقدر است.

اگر زین سفت است اما به جلو و عقب می‌رود یا همچنان جیر جیر می‌کند، به متخصص دوچرخه مراجعه کنید. ممکن است لازم باشد زین را عوض کنید.

برطرف کردن صدای غژ غژ زین

اگر صدا از لوله زین و نه از زین می‌آید، احتمالا نیاز به روغن‌کاری دارد. اگر لوله زین از جنس آلومینیوم است با شل کردن پیچ و مهره‌ها آن را خارج کنید کثیفی‌ها را از روی آن پاک کنید. سپس پوشش سبکی از گریس با انگشتانتان روی لوله زین بزنید و آن را مجددا درون فریم قرار دهید. اگر جنس لوله زین فیبر کردن است از خمیر فیبر کربن و نه گریس استفاده کنید.

برطرف کردن صدای جیر جیر اهرم پدال

دلیل اصلی و رایج صدای اهرم پدال شل شدن پیچ و مهره‌ها است. با فشار دادن یک طرف و و تکان دادن آن به اطراف، آن را بررسی کنید. اگر بازی می‌کرد مهره‌های اهرم را با استفاده از آچار شش گوش سفت کنید.

اگر سفت کردن مهره، صدا را از بین نبرد و با وجود سفت بودن مهره‌ها هنوز بازی می‌کرد، دوچرخه نیاز به سرویس دارد.

برطرف کردن صدای شانژمان دوچرخه

چرخ‌های قرقره خشک منجر به جیر جیر کردن شانژمان می‌شود. ابتدا آن‌ها را با حوله مرطوب پاک کننده مخصوص دوچرخه یا پاک کننده رقیق شده مرکبات و پارچه و/یا برس پاک‌کننده (مسواک) تمیز کنید. روی هر یک از محورهای چرخ قرقره یک قطره روغن بچکانید و سپس پدال را بچرخانید. بعلاوه، یک قطره روغن روی لولای شانژمان جلو و/یا عقب بچکانید تا بخش‌ها به راحتی حرکت کنند.

برطرف کردن سر و صدای کرپی

پیچ و همره‌های کرپی در طول زمان شل می‌شوند و منجر به لرزش فرمان و ایجاد صدای می‌شوند. با قرار دادن دوچرخه روی زمین و درگیر کردن ترمز جلو تکان دادن دوچرخه از جلو له عقب، شل شدن کرپی را بررسی کنید. اگر اگر تق تق احساس کردید، احتمالا کرپی شل شده است.

مرحله یک: با استفاده از آچار شش گوش دو پیچ افقس روی فرمان را شل کنید.

مرحله دو: به آرامی پیچ روی کلاهک کرپی را سفت کنید. اگر بیش از اندازه سفت کنید، وقتی دسته‌های فرمان را می‌چرخانید، مقاومت احساس می‌کنید.

سپس دوچرخه را روی زمین قرار داده و چرخ جلو را بین پاهایتان قرار دهید و سعی کنید دسته‌های فرمان را به اطراف بچرخانید. اگر بدون وابستگی به چرخ می‌تواند حرکت کند، باید مهره‌های جانبی را شل کنید و مهره‌ مرکزی را مجددا سفت کنید.

برطرف کردن صدای غژ غژ پدال دوچرخه

قطره‌ای روغن روی فنر پدال و روی اتصال اسپیندل بریزید. روغن اضافی را پاک کنید. اگر روغن‌کاری این صدا را برطرف نکرد مطمئن شوید گیره کفش های دوچرخه به خوبی سفت شده است. گیره شل می‌تواند منجر به صدای غژ غژ شود.

برطرف کردن صدای غژ غژ فرمان دوچرخه

اگر هرگونه بازی به سمت بالا و پایین یا غژ غژ در فرمانتان دارید، لازم است مهره‌های کرپی سفت شوند. چرخ جلو را بین پاهایتان قرار دهید و از آچار شش گوش برای سفت کردن چهار مهره در مرکز فرمان، جایی که کرپی به فرمان متصل می‌شود، استفاده کنید.

اگر صدا برطرف نشد به متخصص مراجعه کنید چرا که ممکن است ناشی از ترک خوردگی باشد.

برطرف کردن صدای اهرم‌های ترمز و طبق‌عو‌ض‌کن

اگر اهرم‌های ترمز یا طبق‌عوض‌کن جیر جیر می‌کنند، در حالیکه اهرم را فشار داده‌اید،  قطره‌ای روغن روی کابل آن بچکانید.

برطرف کردن صدای تق تق پیچ و مهره‌ها

دوچرخه‌ها تعداد زیادی پیچ و مهره دارند و ممکن است حین دوچرخه‌سواری شل شوند و صدا ایجاد کنند. حتما پیچ و مهره‌هایی که بست قمقمه را به فریم متصل می‌کند را بررسی کنید. بستی که شل شده باشد صدای زیادی ایجاد می‌کند.

پیشنهادهای عمومی برای نگه‌داری از دوچرخه
  • دوچرخه خود را سالانه برای سرویس نزد متخصص ببرید. یک مکانیک دوچرخه با تجربه هر گونه صدا را قبل از اینکه به مشکلی جدی تبدیل شود برطرف می‌کند.
  • دوچرخه خود را تمیز نگاه دارید و به خوبی روغن‌کاری کنید تا از صداهای اضافه جلوگیری شود. مطلب اصول اولیه نگه‌داری از دوچرخه را مطالعه کنید.
  • کمی گریس و روغن در دسترس داشته باشید. همیشه از پاک‌کننده و روغن مخصوص دوچرخه استفاده کنید.
  • تنها راه بررسی سفت بودن پیچ و مهره‌ها استفاده از آچار گشتاور است. نحوه سفت شدن مهره‌ها معمولا کنار آن‌ها نشان داده شده است.